Spletna stran Psiholoških obzorij uporablja piškotke za namene avtentikacije uporabnikov po prijavi na spletno stran, morebitno stalno prijavo na željo uporabnika in za namen beleženja števila ogledov posameznih strani Psiholoških obzorij.
Ali se strinjate, da na vaš računalnik (brskalnik) naložimo piškotke za te namene? Svojo odločitev lahko kasneje tudi spremenite na strani Zasebnost.

Želim izvedeti več

Psihološka obzorja :: Horizons of Psychology

Znanstveno-strokovna psihološka revija Društva psihologov Slovenije

Indeksirana v:
Scopus
PsycINFO
Academic OneFile

Smo člani DOAJ in CrossRef

sien
VSEBINA ZA AVTORJE PREDSTAVITEV UREDNIŠTVO POVEZAVE

Iskalnik

Moj račun

Članki z največ ogledi

 

« Nazaj na Letnik 12 (2003), Številka 4

flag Go to the article page in English / Pojdi na angleško stran članka


Policisti v pritožbenih postopkih: delovanje obrambnih mehanizmov

Aleksander Koporec, Robert Šumi in Simon Vindiš

pdf Polno besedilo (pdf)  |  Ogledi: 49  |  flagNapisan v slovenščini.  |  Objavljeno: 7. december 2003

Povzetek: Zakon o policiji in navodilo za reševanje pritožb sta v zadnjem času podvržena spremembam, vendar te spremembe niso tematika prispevka. V prispevku sta oba predpisa na kratko opisana predvsem z vidika pritožbenega postopka in vabila policistom na razgovor. Avtorji so v povezavi s tem predvideli določena nezavedna ravnanja policistov, ki jih je mogoče opisati s pomočjo delovanja posameznih obrambnih mehanizmov. Prispevek opisuje tudi Freudovo strukturno teorijo osebnosti. Ker je bil v raziskavi uporabljen tudi modificirani Kellermanov vprašalnik življenjskega sloga, je delovanje obrambnih mehanizmov opisano tudi v povezavi s čustvi. Rezultati nam povedo, kako policisti in policistke ocenjujejo pritožbeni postopek, kateri so tisti obrambni mehanizmi, ki jih policisti najbolj uporabljajo, kako ocenjujejo svoj postopek, kako ocenjujejo svoje priprave na razgovor zaradi podane pritožbe, kako kompetentne se počutijo za opravljanje svojega dela in podobno. Vsebina raziskave in rezultati so v prvi vrsti namenjeni vsem tistim, ki se ukvarjajo z reševanjem pritožb, pa tudi samim policistom in vodstvu policije.

Ključne besede: obrambni mehanizmi, pritožbe, Freudova strukturna teorija, vprašalnik življenjskega sloga, pritožbeni postopek


« Nazaj na Letnik 12 (2003), Številka 4