Spletna stran Psiholoških obzorij uporablja piškotke za namene avtentikacije uporabnikov po prijavi na spletno stran, morebitno stalno prijavo na željo uporabnika in za namen beleženja števila ogledov posameznih strani Psiholoških obzorij.
Ali se strinjate, da na vaš računalnik (brskalnik) naložimo piškotke za te namene? Svojo odločitev lahko kasneje tudi spremenite na strani Zasebnost.

Želim izvedeti več

Psihološka obzorja :: Horizons of Psychology

Znanstveno-strokovna psihološka revija Društva psihologov Slovenije

Indeksirana v:
Scopus
PsycINFO
Academic OneFile

Smo člani DOAJ in CrossRef

sien
VSEBINA ZA AVTORJE PREDSTAVITEV UREDNIŠTVO POVEZAVE

Iskalnik

Moj račun

Članki z največ ogledi

 

« Nazaj na Letnik 15 (2006), Številka 1

flag Go to the article page in English / Pojdi na angleško stran članka


Izraelci v Zalivski vojni: longitudinalna analiza morale

Shlomit Levy

pdf Polno besedilo (pdf)  |  Ogledi: 8  |  flagNapisan v angleščini.  |  Objavljeno: 13. avgust 2006

Povzetek: Prispevek loči med tremi vrstami morale: kognitivno, afektivno in instrumentalno. Te tri vrste je v Izraelu sistematično preučeval Izraelski inštitut aplikativnega socialnega raziskovanja. Preučevana populacija so bili odrasli Židi, živeči na različnih območjih Izraela (razen kibuci). Vedenje Izraelcev med zalivsko vojno je bilo preučevano v longitudinalni analizi vrst morale. Zalivsko vojno je zaznamoval povečan optimizem v kognitivno-zaznavni modalnosti in afektivni modalnosti (razpoloženju) ter znižanje sposobnosti spoprijemanja s stresom. Prispevek analizira problem spoprijemanja s stresom in razpravlja o njem. Zalivska vojna ni povzročila dolgoročnih sprememb razpoloženja ali spoprijemanja, je pa imela dolgoročne kognitivne posledice, saj se je poglobilo zavedanje Izraelcev o ranljivosti domačega praga.

Ključne besede: morala, spoprijemanje, stres, longitudinalne študije, zalivska vojna, Izrael


« Nazaj na Letnik 15 (2006), Številka 1