Spletna stran Psiholoških obzorij uporablja piškotke za namene avtentikacije uporabnikov po prijavi na spletno stran, morebitno stalno prijavo na željo uporabnika in za namen beleženja števila ogledov posameznih strani Psiholoških obzorij.
Ali se strinjate, da na vaš računalnik (brskalnik) naložimo piškotke za te namene? Svojo odločitev lahko kasneje tudi spremenite na strani Zasebnost.

Želim izvedeti več

Psihološka obzorja :: Horizons of Psychology

Znanstveno-strokovna psihološka revija Društva psihologov Slovenije

Indeksirana v:
Scopus
PsycINFO
Academic OneFile

Smo člani DOAJ in CrossRef

sien
VSEBINA ZA AVTORJE PREDSTAVITEV UREDNIŠTVO POVEZAVE

Iskalnik

Moj račun

Članki z največ ogledi

 

« Nazaj na Letnik 10 (2001), Številka 2

flag Go to the article page in English / Pojdi na angleško stran članka


Analiza stališč v zvezi z zaščito poslovne skrivnosti

Brane Bertoncelj

pdf Polno besedilo (pdf)  |  Ogledi: 8  |  flagNapisan v slovenščini.  |  Objavljeno: 1. junij 2001

Povzetek: Vpliv človeka na informacijski sistem, kjer so baze podatkov poslovnih skrivnosti, je eden najbolj nezanesljivih in nepredvidljivih dejavnikov, zato ga ne smemo podcenjevati. Rezultati raziskave kažejo, da obstaja povezava med dejavniki, ki vplivajo na vedenjsko namero (ne) zaščititi poslovno skrivnost. Stališča do izdaje poslovne skrivnosti so statistično značilno povezana z vedenjskim nadzorom. To pomeni, da je večji zaznani nadzor nad lastnim vedenjem povezan z vedenjsko namero. Izrazita večina udeležencev ne bi izdala poslovne skrivnosti zaradi notranjih moralnih dejavnikov oziroma ima ustrezne sposobnosti določanja prednosti družbenim moralnim vrednotam pred osebnimi.

Ključne besede: stališča, vedenje, poslovne skrivnosti, pooblastila, zaupni podatki, socialna povezava, nepooblaščena dejanja


« Nazaj na Letnik 10 (2001), Številka 2