Spletna stran Psiholoških obzorij uporablja piškotke za namene avtentikacije uporabnikov po prijavi na spletno stran, morebitno stalno prijavo na željo uporabnika in za namen beleženja števila ogledov posameznih strani Psiholoških obzorij.
Ali se strinjate, da na vaš računalnik (brskalnik) naložimo piškotke za te namene? Svojo odločitev lahko kasneje tudi spremenite na strani Zasebnost.

Želim izvedeti več

Psihološka obzorja :: Horizons of Psychology

Znanstveno-strokovna psihološka revija Društva psihologov Slovenije

Indeksirana v:
Scopus
PsycINFO
Academic OneFile

Smo člani DOAJ in CrossRef

sien
VSEBINA ZA AVTORJE PREDSTAVITEV UREDNIŠTVO POVEZAVE

Iskalnik

Moj račun

Članki z največ ogledi

 

« Nazaj na Letnik 12 (2003), Številka 1

flag Go to the article page in English / Pojdi na angleško stran članka


Struktura bivalnih potreb: primer uporabe trismerne komponentne analize

Gregor Sočan in Matej Blenkuš

pdf Polno besedilo (pdf)  |  Ogledi: 15  |  flagNapisan v slovenščini.  |  Objavljeno: 5. april 2003

Povzetek: Glavni namen raziskave je bil strukturiranje dejavnosti, ki se odvijajo v bivalnem prostoru, in lastnosti teh dejavnosti. 91 udeležencev je izpolnilo vprašalnik, v katerem so ocenili zaželeno izraženost sedmih lastnosti za osem pomembnih dejavnosti. Odgovori so bili analizirani s trismerno komponentno analizo (TKA). Izkazalo se je, da lahko tako dejavnosti kot lastnosti smiselno povzamemo z manjšim številom splošnih komponent. Rezultati so pokazali tudi kvalitativne medosebne razlike: identificirali smo pet skupin oseb z značilnimi vzorci interakcije med dejavnostmi in lastnostmi. V prispevku so podrobneje opisani tudi izvedba ter prednosti in omejitve TKA, saj se mnogi raziskovalci premalo zavedajo uporabnosti te metode.

Ključne besede: bivalne potrebe, trismerna komponentna analiza


« Nazaj na Letnik 12 (2003), Številka 1