Spletna stran Psiholoških obzorij uporablja piškotke za namene avtentikacije uporabnikov po prijavi na spletno stran, morebitno stalno prijavo na željo uporabnika in za namen beleženja števila ogledov posameznih strani Psiholoških obzorij.
Ali se strinjate, da na vaš računalnik (brskalnik) naložimo piškotke za te namene? Svojo odločitev lahko kasneje tudi spremenite na strani Zasebnost.

Želim izvedeti več

Psihološka obzorja :: Horizons of Psychology

Znanstveno-strokovna psihološka revija Društva psihologov Slovenije

Indeksirana v:
Scopus
PsycINFO
Academic OneFile

Smo člani DOAJ in CrossRef

sien
VSEBINA ZA AVTORJE PREDSTAVITEV UREDNIŠTVO POVEZAVE

Iskalnik

Moj račun

Članki z največ ogledi

 

« Nazaj na Letnik 13 (2004), Številka 1

flag Go to the article page in English / Pojdi na angleško stran članka


Korenine diskurzivne suicidologije

Robert Oravecz

pdf Polno besedilo (pdf)  |  Ogledi: 22  |  flagNapisan v angleščini.  |  Objavljeno: 13. maj 2004

Povzetek: Teorija diskurzivne suicidologije bila razvita v osemdesetih letih prejšnjega stoletja v okviru madžarske suicidologije. Začetne koncepte teorije je razvil Balázs Kézdi, ko je pričel z analizamo besedil, povezanih s samomori. Raziskovalni rezultati so izpostavili suicidološko pomembnost negacije. Glede na porast števila objav strokovnih besedil s področja diskurzivne suicidologije je v zadnjem desetletju pomembnost tega pristopa močno porasla. Številne študije so razkrile in opisale jezikovne vidike in vlogo diskurza, ki se vzpostavi med predsamomorilnim procesom. Avtor opisuje tako diskurzivne vidike poslovilnih pisem in samomorilnih zapiskov, kakor tudi možno vlogo takšnih diskurzov v samomorilnem procesu.

Ključne besede: samomor, poslovilno pismo, pragmatika, namen, teorija govora-akcije


« Nazaj na Letnik 13 (2004), Številka 1